Jak vybrat sídlo společnosti pro vaši firmu, jestliže hodláte získat image úspěšného podnikatele mimo jiné tím, že se oficiálně přestěhujete do Prahy? Je prokazatelné, že právě přemístěním do našeho hlavního města lze takového cíle ve značné míře dosáhnout. Aby však byl tento krok skutečně smysluplný, je třeba dodržet alespoň několik základních pravidel. Dvě z nich, která považujeme za nejpodstatnější, vám nyní nabízíme k úvaze.

Jak vybrat sídlo společnosti, aby vám přineslo co nejvíce užitku

Získat sídlo firmy na nějaké prestižní adrese není nikterak složité a celá řada společností toho také již po mnoho let hojně využívá. Řekněme tedy, že podnikáte v nějakém menším městě a například z důvodu snazšího navazování obchodních kontaktů se rozhodnete oficiálně přesunout do Prahy. Může vám takový krok skutečně pomoci? Zpravidla ano, ale musíte vzít v potaz pár důležitých věcí, na základě kterých si takové sídlo v našem hlavním městě vyberete.

Provozovatele virtuálního sídla vybírejte obezřetně!

Sídlo společnosti v Praze si snadno vyberete u některého z provozovatelů tzv. virtuálních kanceláří a právě to, kterého z nich si za tímto účelem zvolíte, může být pro váš budoucí úspěch klíčové.

Každého provozovatele virtuální kanceláře si nejprve důkladně prověřte, to v prvé řadě!

Při dnešních možnostech, které nabízí především internet, by to nemělo být nic neřešitelného. Jde hlavně o to, umět se obloukem vyhnout takovému poskytovateli, se kterým již mají jiní podnikatelé špatnou zkušenost. Opatřit si patřičné reference nebude jistě složité. Jakmile eliminujete ty s nevalnou pověstí, můžete se teprve soustředit na 2 základní hlediska, která jsou podle našeho mínění při tomto rozhodování nejdůležitější. Co tedy musíte udělat?

1) Vybrat si poskytovatele, který vám nabídne „tu správnou“ adresu!

2) Vyžadovat co nejvíce doprovodných služeb!

„Dobrá adresa“ vám může podnikání značně usnadnit

Je nezpochybnitelným faktem, že sídlo v některé z prestižních lokalit naší metropole může dodat vašemu podnikání na lesku.

Většina lidí má totiž tendenci firmy posuzovat i podle toho, odkud oficiálně řídí svůj byznys a „dobrá adresa“ pak často automaticky evokuje dojem úspěchu a solidnosti.

Jestliže byla prestižní adresa jedním z hlavních důvodů k hledání nového sídla vaší společnosti, bylo jen logické vybrat si za tímto účelem právě naše hlavní město. Praha totiž nabízí vhodných míst zdaleka nejvíce. Pojmy jako ulice Na Příkopech, Pařížská, Národní nebo Václavské či Staroměstské náměstí vám jistě nejsou neznámé a z hlediska obchodního zde podobně významných lokalit najdete více než dost. Pochopitelně i v jiných větších městech lze narazit na adresy, které jsou firmami velmi vyhledávané, ovšem s významem Prahy se mohou rovnat jen výjimečně. Jak si tedy co nejlépe zvolit?

Která z nabízených adres vám poslouží nejlépe?

Některé lukrativní adresy jsou dnes firemními sídly doslova přecpány a v případě, že zakotvíte svou společnost právě na některé z nich, očekávaný efekt v podobě zvýšení vaší prestiže se vůbec nemusí dostavit. Mějte na paměti, že sídlit oficiálně pod jednou střechou třeba s tisícovkou dalších společností, vám zpravidla kredit nijak nevylepší. Často je mnohem rozumnější, upřednostnit takového poskytovatele virtuální kanceláře, který vám nabídne poněkud méně frekventovanou budovu v některé ze solidních čtvrtí Prahy. Na obchodní partnery i klienty to obvykle zapůsobí mnohem lépe.

Nejvíce firemních sídel se v Praze nachází na těchto adresách

Adresa Počet společností
Rybná 716/24 3740
Kaprova 42/14 2730
Jaurisova 515/4 1910

Význam doprovodných služeb bývá pro byznys zcela zásadní!

Než si zvolíte poskytovatele vašeho nového firemního sídla, ověřte si nejprve, jaké služby vám kromě „dobré adresy“ a nezbytného identifikačního čísla dokáže ještě nabídnout. Jejich šíře i kvalita budou mít pro váš podnikatelský úspěch minimálně stejný význam, jako správně zvolená lukrativní adresa. Co je nutné vyžadovat především?

A) Funkční recepci, jejíž personál zajistí první kontakt vaší firmy s klienty i s úřady.

B) Telefonní a poštovní služby (zajištění telefonického i faxového spojení a přebírání veškeré došlé korespondence).

C) Kancelářské prostory pro případ obchodního nebo úředního jednání.

D) Administrativní výpomoc (skenování či kopírování dokumentů, případně i zpracování faktur a přípravu reklamních materiálů).

Z rozhodování už nemusíte mít přehnané obavy

Vybrat si v Praze sídlo společnosti, které bude vašemu byznysu co největším přínosem, pro vás zřejmě nyní už nebude představovat žádný velký problém.

Nezapomínejte však na to, že pouze prestižní adresa a kvalitní doplňkové služby vám ještě samy o sobě úspěch v byznysu nezajistí. Mohou však být prvním a důležitým počinem na cestě za uskutečněním vašeho podnikatelského snu. Co myslíte, stojí to za pokus?

Kategorie: Podnikání