Na stránce www.imzadi.cz rekondičního salonu Imzadi Brno, najdete nabídku nejen různých druhů masáží, jako je masáž klasická,masáž, medová či masáž reflexní. Avšak největším pokladem mezi masážními technikami je Dornova metoda. Jako i u mnohých mimořádných věcí i Dornova metoda vznikla „náhodou“. A to když její pozdější autor, Dieter Dorn, majitel pily v malém německém městečku nešikovně nadzvedl kmen stromu a přivodil si velmi bolestivý ústřel. Klasická medicína mu nenabídla úlevu od bolesti, proto se obrátil o pomoc ke starému sedlákovi, lidovému napravovači kostí. Ten velice rychle a účinně Dietrovi pomohl od bolesti.

Pravdou zůstává, že za mnohými účinnými technikami a metodami nestojí konzilium lékařů, ale lidová moudrost. Dornova metoda je skutečným nástrojem zmírnění či odstranění bolesti zad, zmírnění bolestí kloubů, navracení obratlů do původní, fyziologické polohy. Naprosto zásadním krokem je srovnání rozdílné délky končetin.

Dornova metoda však věnuje pozornost nápravě všem kloubům,
kolenním, ramenním, ba dokonce nabízí pomoc k nápravě takových obtíží, jako je vbočený palec – hallux valgus.

S ošetřením statiky těla, kloubů, pánve, obratlů však přichází nutnost pomoci zatuhlým svalům se uvolnit a již nenutit napravené klouby a obratle vracet se zpět do nefyziologické pozice. Vynikajícím prostředkem k uvolnění svalů je masáž. Masáž klasická, někdy nazývaná též švédská je mimořádným prostředkem k uvolnění svalů. Masáže se zaměřují především na masírování svalů nejvíce zatěžovaných partií těla, jako jsou záda a svaly nohou, ale samozřejmě se věnují i celému tělu. U nás jsou jedny z nejvyhledávanějších masáží vůbec.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *